Budapesten, 1985. december 3-án született. Szülei számára – mivel édesapja is kiváló úszó volt - természetes volt, hogy gyermeküket már négy éves korában levitték a Spartacus Uszodába, így az úszás már apró gyermekkorában Kőbányához kötötte. A család régi barátja, Kiss Miklós tanította meg úszni. Első uszodai háziversenyén, öt évesen hatodik helyezést ért el. Ezt követően több versenyt megnyert, fokozatosan haladt feljebb a sorban. Szeretett volna egyre jobb lenni a csoportjában, és ezért mindent megtett. A folyamatos edzés, a háziversenyek elhozták a sikert. A 2011-es évben már 4:30-on belül úszott 400 vegyesen. Sosem fordult meg fejében, hogy abbahagyja az úszást.
Tudatos sportoló. Kitartóan edzett, és tudta, érezte, hogy a befektetett energia, a sok, hosszú, fárasztó edzés meghozza a gyümölcsét. Időeredménye folyamatosan javult, a 2003-ban háromszoros ifjúsági bajnokként érkezett a barcelonai világbajnokságra, ahol 400 vegyesen döntőbe jutott, és megszerezte első világbajnoki bronzérmét. Ekkor ismerte meg az ország. Folyamatosan járta az edzőtáborokat, egyre jobb és jobb időt úszott. Az olimpiát megelőző edzőtáborban eltörte a lábát. Az athéni szereplésről így vall:
„Én úgy álltam oda, hogy nekem semmi bajom – ám a realitás mégiscsak az volt, hogy egy ilyen sérülést nem lehet csak úgy elfelejteni. Az tuti, ezerszer jobb lehetett volna. Két ezüstöt biztos ott hagytam… Végül lett egy bronz, egy negyedik hely…”
Az olimpiát követően hihetetlen energiával készült megint. Hajtotta a vágy, hogy megmutassa, mit tud. Egymást követték a sikeres versenyek, az érmek: a 2004. évi madridi EB-n kétszeres Európa bajnoki cím, 2005-ben Montreálban világbajnok, a trieszti VB-n új világcsúcsot úszott, 2006-ban a budapesti EB-n háromszoros Európa bajnok, a következő évben Debrecenben a rövidpályás EB-n háromszoros bajnok, új világcsúccsal, a Pekingi Olimpiáról három ezüst éremmel tért haza. Több kitüntető cím tulajdonosa, a legrangosabbat, a Magyar Köztársasági Érdemrend Tisztikeresztjét 2008-ban kapta meg sportolói pályafutása elismeréseként.
A KSC úszója sosem tagadja meg kőbányai gyökereit. Büszkén vállalja, honnan indult, és a gyökerekhez hűen a mai napig kerületünkben úszik. Sportolói tevékenysége, kiváló eredményei, a kerület sportéletében betöltött aktív szerepe, közreműködése elismeréseként Cseh László többszörös Európa bajnok, világbajnok, olimpiai érmes úszó részére Budapest Főváros X. kerület Kőbányai Önkormányzat képviselő-testülete 424/2011.(V. 19.) számú határozatával „KŐBÁNYA DÍSZPOLGÁRA” címet adományozott.