Sétát tettünk a történelmi városrészben, ahol a legtöbb fennmaradt történelmi műemlék található, a neobarokk városháza, a romantikus stílusban épült Tiszti Pavilon, az 1715-ben emelt Szentháromság-szobor, a többször átépített Szent András templom és a bencés kolostor. Megnéztük az egészen egyedi hangulatú Európa-Udvart, ahol Európa számos tájegységének építészeti stílusát magán viselő épület, valamint uralkodókat és történelmi személyiségeket ábrázoló szobrok láthatók. A Klapka téren, mely Komárom főtere, látható Klapka György tábornok egész alakos szobra, mögötte a városháza, melynek érdekessége, hogy toronyablakában minden nap 10:00, 12:00, 14:00 és 16.00 órakor megjelenik egy huszár és felcsendül a Klapka induló, s miután jókor voltunk jó helyen, így mi is hallhattuk a város egyik jelképévé vált zeneművet.
A szemerkélő eső ellenére vidám hangulatban telt a nap, a kellemes Duna parti csárdában, Dunaradványban elköltött ebéd után Párkányban vártak minket a partnerszervezetünk tagjai sok finomsággal és kulturális műsorral. A találkozót megtisztelte jelenlétével Jan Oravec Párkány város polgármestere, aki kedves szavakkal köszöntötte a jelenlévőket, elmondta, örül, hogy Kőbányával a hivatalos testvérvárosi együttműködési megállapodás aláírásra került, melyet a két civil szervezet több éves együttműködése alapozott meg.
A zeneiskola növendékei és tanáruk előadásában több zeneművet hallhattunk, majd a klubtagok versekkel és tréfás elbeszélésekkel tarkított előadása következett.
Délutánra az idő is megmutatta mosolygósabb arcát, így a programba egy városnéző dunaparti séta is belefért. Vendéglátóinktól az esti órákban vettünk búcsút, legközelebb az Alapítvány karácsonyi rendezvényén találkozunk Kőbányán.