Aktualitások

Tegyük együtt szebbé az előkertet!

A Kőbányai Önkormányzat pályázatot hirdet lakóközösségek részére az előkertek zöldfelületeinek megújítására.

A pályázat célja a lakóközösségek közvetlen környezetében lévő előkertek rendezése, megújítása, új növények, öntözőrendszer telepítésének támogatása.

A Kőbányai Önkormányzat vissza nem térítendő támogatást nyújt, amelyet előfinanszírozás formájában biztosít. Az elnyerhető támogatás mértéke az elszámolható költségek legfejebb 80%-a lehet, de nem haladhatja meg lakóközösségenként az 500 000 forintot, a tervezésre az elszámolható költség 10%-a fordítható. 

A PÁLYÁZATRA JELENTKEZNI 2022. ÁPRILIS 1. ÉS MÁJUS 31. KÖZÖTT LEHET.

A pályázattal kapcsolatos további információ a +36 1 4338 192-es telefonszámon kérhető.

Önnek is szeretnénk adni virágot!

Tisztelt Pályázók!

Tájékoztatjuk a tisztelt kőbányai lakosokat, hogy a meghirdetett „Önnek is szeretnénk adni virágot” pályázati lehetőséget a rendkívül nagy érdeklődés miatt kimerült készletre tekintettel lezártuk.

A sikeresen pályázókat a hirdetményben jelzett módon fogjuk tájékoztatni a virágok átvételének időpontjáról és helyszínéről.

Kié a legjobb környezettudatos jelmez?

A Kőbányai Önkormányzat versenyt hirdet kőbányai óvodás és iskolás csoportok/közösségek részére.

Keressük a legkreatívabb, hulladékból, újrahasznosított anyagoból készült jelmezt. 

Kőbánya Klímastratégiája füzet

A Kőbányai Önkormányzat 2020-ban elfogadta Kőbánya Klímastratégiáját, melynek rövidített változatát olvashatják most.
Bízunk abban, hogy a benne foglalt célokat, az Önök aktív részvételével, a lehető legnagyobb arányban elérjük, és együtt dolgozunk egy még zöldebb, még élhetőbb Kőbányáért!

A kis füzet elolvasása során szerzett ismereteket az alábbi TOTO kitőltésével ellenőrizhetik. 

TOTO

A helyes válaszok 2021. december 16-án válnak elérhetővé.

Amennyiben a rövidített tartalom felkeltette az érdeklődését Kőbánya Klímastratégiáját bővebben itt olvashatja. 

Cseppetsem! Háztartási Sütőolaj-gyűjtő Program

A Kőbányai Önkormányzat csatlakozott a CseppetSem! használt sütőolaj-begyűjtési rendszerhez, hiszen környezetünk megóvása a jövő generációi számára kiemelten fontos feladatunk.

A program keretében zárt PET-palackban vagy befőttesüvegben a használt sütőolaj mellett leadható a háztartásokban keletkezett használt sütőzsiradék, kókusz- és pálmaolaj is.

Zöld Családi Nap - Összefoglaló

Színes programkínálattal várta a Kőbányai Önkormányzat a kerületben élőket a Zöld Családi Napra. A rendezvény egy 2019 óta tartó, szakköröket, szemléletformáló, kerület szépítő akciókat és a Kőbánya Klímastratégiájának kidolgozását is magába foglaló programsorozat záróeseménye volt, melyek a „Zöld Kőbánya – Rajtad múlik!” című KEHOP-1.2.1-18-2018-00025 azonosítószámú projekt keretében valósultak meg. A nap folyamán az érdeklődők érdekes szakmai előadásokat hallgathattak, interaktív foglalkozásokon vehettek részt, kiélhették kreativitásukat és mindezekkel az aktivitásokkal ajándéksorsoláson is részt vehettek, ahol családi belépőjegyeket nyerhettek. A rendezvény fő célja volt, hogy kötetlen formában, „játékosan” közelebb vinni a klíma- és környezettudatosággot a lakossághoz, minden korosztályt más-más foglalkozással, témával megszólítva. 

Zöld Családi Nap Kőbányán

Nagy érdeklődés mellett zajlott a Zöld Családi Nap Kőbányán, a Rottenbiller parkban. 

A „Zöld Kőbánya – Rajtad múlik” KEHOP-1.2.1-18-2018-00025 azonosító számú pályázati projekt keretében megvalósuló, a környezet és klímatudatosságot közvetítő eseménysorozat zárórendezvényén számos aktivitás mellett nagyon népszerűek voltak a Fővárosi Közterület Fenntartó Zrt szemléletformáló-edukációs játékai, a ZöldEb Egyesület állatvédelmi programjai, a Kőbányai Bringás Egyesület túrái, az Ökojátékok, a környezettudatos kézműves foglalkozások, de a vegán ételek is.

A rendezvény keretében vehették át az igénylők az Önkormányzattól a tavasszal meghirdetett ingyenesen igényelhető komposztáló kereteket, illetve már tájékoztatást kaphattak a legfrissebb felhívásról, a csapadékvíz-gyűjtő berendezések kapcsán meghirdetett pályázati lehetőségről is. A Madárbarát kert programhoz csatlakozók a madárodúkat és madáretetőket, az idei címet elnyerők pedig a „Tiszta udvar rendes ház”, a „Tiszta, rendezett Kőbányáért” és a „Virágos Kőbányáért” elismeréseket vehették át D. Kovács Róbert Antal polgármestertől. A „Madarak-fák napja” alkalmából meghirdetett művészeti pályázaton résztvevő óvodás és iskolás csoportok oklevelet és ajándékcsomagot kaptak.

A nap folyamán érdekes és különleges előadásokat hallhattak az érdeklődők, többek között a fenntartható hulladékgazdálkodásról, a kerti- és szobanövények ápolásáról, az okos városokról, a Felsőrákosi réteken védett élővilágáról, a házi komposztálás lehetőségeiről és a nagyvárosi vadonról.

Kicsik és nagyok, családok és egyedülállók, állatartók és állatszeretők találkozhattak és érezhették jól magukat az egész napos ingyenes programon. A rendkívül színes, tartalmas, többségében interaktív lehetőségekből mindenki megtalálhatta az érdeklődésének megfelelőt. Az érdeklődők betekinthettek a környezettudatos élet, a fenntartható fejlődés, a klímavédelem kulisszái mögé. Megtapasztalhatták, hogy kis lépésekkel is sokat tehetünk a környezetvédelemért és a fenntartható fejlődésért. Zöld Kőbánya – Rajtad múlik!